معلولین ,معلولان ,تسهیلگر ,کهنه ,تشکیل ,توانبخشی ,تسهیلگر امور ,روستاهای کهنه ,معلولان روستا ,خانم اسدی ,نعمت سلامتی ,امور معلولان روستا

" تسهیلگر امور معلولان روستا ، در خدمت معلولان روستا "

http://s9.picofile.com/file/8268375726/jamshidi1.jpg 

نهاد بهزیستی از سه بخش پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی تشکیل شده است  که بخش توانبخشی مربوط به معلولین می باشد و بهزیستی در راستای کمک به معلولین در هرروستا یا هر دو روستا یک تسهیلگر معرفی می گردد که پرونده های معلولین در اختیار تسهیلگر قرارمی گیرد و از وظایف تسهیلگر شناسایی معلول و ارجاع آن به کمسیون پزشکی، شناسایی نیازمندیهای معلولین، تشکیل شورای سی بی آر (توانبخشی) تشکیل صندوق حمایت ازمعلولین، برقراری ارتباط با سایر نهادها برای حل مشکلات معلولین و....می باشد .

پس از انتخاب مــحــبــــوبـــه ( محمود ) اسـدی به عنوان تــســهــیـــگــــر امور معلولین در روستاهای کهنه و شهرک توحید کهنه ، امیدواری فراوانی حاصل گردید که دیگر وقتی عکس معلولی در فضای مجازی انتشار یابد ، همه فریاد برآورند که دریغا همچون معلولانی در گوشه ی خانه هایشان زندگی را با تلخ ترین شکل ممکن می گذرانند و ما همچنان خاموش و بی خبر از آنها هستیم .

خانم اسـدی  به صورت داوطلب و بدون هیچ حقوق و مزایایی و به قول خودشان به شکرانه ی نعمت سلامتی که خداوند به ایشان ارزانی داشته این مسئولیت مهم و سنگین را پذیرفته است .

خانم اسـدی در این مدت کوتاه توانسته است که معلولین روستاها را شناسایی و از نزدیک  به دیدار تک تک معلولان و خانواده هایشان رفته و برای آنها پرونده ای تشکیل و گزارش را به بهزیستی اوز و لار ارسال نموده است .

و همچنین خانم اسـدی درطول این دوماه لوازم توانبخشی چهار معلول روستا  و برای 15دانش آموز که سرپرست معلول دارند نیز لوازم نوشت افزار و کیف تهیه شده  دراختیارشان قرار گرفته است .

اولین جلسه شورای توانبخشی نیز درمورخه 95/6/26 در دهیاری با حضور آقایان حاج عبدالغفور وطن خواه، شیخ علی وطن خواه، مرتضی جمشیدی ، هاشم احمدی، مهندس مهرام وطن خواه ، مهندس مسعود اشرافی، دکتر سیا رضایی وخانم ها فرخ پور و خانم اسدی تشکیل گردید. در این نشست بر ضرورت حمایت از معلولین روستای کهنه وشهرک توحید تاکید شد .
در سایه ی  لطف خداوند متعال و با همکاری فعالان اجتماعی روستا، صندوق کمک  به معلولان روستاهای کهنه و شهرک بازگشایی شده و حسابی نیز باز گردیده که به زودی شماره ی این حساب نیز اعلام می گردد  و از همه عزیزان تقاضا داریم که ما را در این امر خداپسندانه یاری نمایند .

لازم به ذکر است که جلسات این شورا هر ماه تشکیل می شود و  فعالیت ها، مبالغ واریز شده و  هزینه ها یی که برای معلولان می شود مورد بحث و مشورت اعضا قرار می گیرد .


  مکان و  دفتر امورات تسهیلگران  هم توسط  آقای حاج حشمت الله عبدی در اختیار  خانم اسدی _ تسهیلگر امور معلولین روستاهای کهنه و شهرک کهنه _ قرار گرفته که این دفتر نیاز به تجهیزاتی از قبیل میز ، صندلی ، کمد ، لپ تاپ ، چاپگر و سایر ملزومات اداری نیاز دارد و امید است توسط خــیُـــرین فراهم گردد . تابلوی تسهیلگر نیز در لار سفارش داده شده و که به زودی بر سر در این مکان نصب خواهد شد . بــَــنـــِـر تبلیغاتی نیز قرار است توسط آقای صالح وطن خواه طراحی شود .

معلولیت چیست؟ معلولین چه مشکلاتی دارند؟

سوالی که جواب دادنش برای کسانی که از نعمت سلامتی برخوردارند شاید مشکل باشد. در تصورتان می گنجد که معلول باشید، بیست و هشت سال از عمرتان بگذرد و هنوز نتوانسته باشید  در کوچه های محل زندگیتان قدم بگذارید و ببینید، باورتان می شود این همه  زیبایی ها پیرامونتان باشد و شما توان دیدنش را نداشته باشید، صدای خنده عزیزانت را نشنوی و توان کارهای شخصیت ر انداشته باشی؟
شاید فکر کردن به این تصورات هم برایمان سخت و دردناک باشد ولی هستند کسانی که بااین امتحان الهی آزموده می شوند و م ابه شکرانه سلامتی که خداوند نصیب مان کرده  از همه همولایتی های عزیزمان تقاضامی کنیم که دررفع مشکلات معلولین روستایمان به یاری آنهابشتابیم.

 

منبع اصلی مطلب : كَهنه اوز
برچسب ها : معلولین ,معلولان ,تسهیلگر ,کهنه ,تشکیل ,توانبخشی ,تسهیلگر امور ,روستاهای کهنه ,معلولان روستا ,خانم اسدی ,نعمت سلامتی ,امور معلولان روستا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : تسهیلگر امور معلولان روستا ، در خدمت معلولان